28-12-200200:00

31 грудня 2002 року Міністерство юстиції закінчує функцію адміністрування судів

"Відповідно до "Закону про судоустрій" 31 грудня 2002 року Міністерство юстиції закінчує функцію адміністрування судів. З наступного року вона переходить до Державної судової адміністрації, частково - до Ради суддів та до Верховного суду" - про це нагадав журналістам Міністр юстиції України Олександр Лавринович сьогодні, 27 грудня 2002 року, під час прес-конференції по підсумках роботи Міністерства у році, що минає. Одночасно він повідомив, існують побоювання щодо певних збоїв в функціонування судової системи при переході функцій до Держаної судової адміністрації. "Тому Міністерством юстиції спільно з Державною судовою адміністрацією виданий наказ про механізм передачі функцій. І протягом січня 2003 року Міністерство юстиції, використовуючи внутрішні фінансові ресурси, буде здійснювати паралельно цю функцію." - підкреслив Міністр. - "Це робиться з розумінням того, що ми не можемо допустити жодного збою, який міг би вплинути на відправлення судочинства в Україні".

Міністр юстиції також повідомив, що протягом 2002 року пріоритет в фінансуванні в системі юстиції був наданий судовій системі. За словами Олександра Лавриновича, це було зроблено свідомо, навіть при недостатньому бюджетному фінансуванні, "оскільки під час реформування потреби судової системи є такими, які мають бути забезпечені в обов\'язковому порядку". Тоді, як у 2002 році вся система юстиції відповідно до бюджетних призначень була профінансована на 86 відсотків, судова система через Міністерство юстиції була профінансована на 87,5 відсотків, апеляційні суди по всіх областях - на 92 відсотки.

Олександр Лавринович також повідомив, що капітальні вкладення у поточному році стовідсотково були використані Міністерством юстиції для судової системи. "Це дало можливість забезпечити цього року 6 судів в Україні новими приміщення, які повністю пристосовані для відправлення правосуддя" - повідомив Міністр. Крім того, за його словами, станом на 25.12..02р. профінансовано 320 тис. гри., що дозволить завершити будівництво будинку Новоукраїнського районного суду та придбати будинок для Баштанського районного суду Миколаївської області. За 2002 рік погашена вся заборгованість за придбане житло для суддів. Крім того, у поточному році Міністерством юстиції України вжиті заходи для забезпечення належних умов для функціонування судів і діяльності суддів: повністю здійснена виплата заробітної плати суддям; вирішене питання виплати заборгованості із щомісячного довічного грошового утриманню суддям апеляційних судів; на виконання ст. 129 Конституції України у повному обсязі профінансовано видатки на забезпечення судів технічними засобами фіксування судового процесу; повністю погашено заборгованість перед Національною страховою компанією "Оранта" за здійснення страхування життя і здоров\'я суддів.

Олександр Лавринович також підкреслив, що "маючи відповідальність за проведення судової реформи" Міністерство юстиції протягом 2002 року забезпечувало судову реформу через розробку нормативних актів, "без яких судова реформа не могла відбутися". На законодавче забезпечення судово-правової реформи протягом поточного року Мін\'юстом здійснено комплекс заходів по реалізації Закону "Про судоустрій", розроблено 21 проект нормативно-правових актів - 1 Кодекс, 14 Законів України, 2 Укази Президента, 4 постанови Кабінету Міністрів України.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua