30-05-200300:00

81% школярів хочуть поглиблено вивчати право, 87 % вважають, правові дисципліни мають бути серед основних у навчальному процесі

Міністерство юстиції України провело анкетування серед учнів загальноосвітніх шкіл із метою визначити рівень володіння питаннями права. Вибіркове опитування проводилося серед учнів середніх та старших класів в усіх районах та містах Вінницької області. В ході анкетування 94% учнів заявили про те, що їх цікавить питання держави і права. 81% хотіли б вивчати право поглиблено 87% вважають, що правові дисципліни повинні бути одними з основних в навчальному процесі, 56% вважають доцільним вивчення правових дисциплін із початкових класів, 43%-продовжити їх вивчення в 10-11 класах.

Про це повідомила заступник Державного секретаря Міністерства юстиції України Лідія Горбунова у ході засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з питань правової освіти населення, яке відбулося 30 травня 2003 року в м. Массандра під головуванням Міністра юстиції України Олександра Лавриновича.

Заступник Держсекретаря Мін\'юсту заявила про необхідність вдосконалення та реформування освіти у частині викладення "Основ правознавства", враховуючи кризову ситуацію щодо правопорушень серед дітей та підлітків. Лідія Горбунова повідомила, що на сьогодні в Україні підлітками скоюється кожен 7-й злочин та кожне 10-те хуліганство. На долю цієї вікової категорії припадає п\'ята частина всіх пограбувань, розбійних нападів і зґвалтувань.

Лідія Горбунова також повідомила, що в ряді областей України не виконуються Типові навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів, згідно з якими правознавство має вивчатися у 9-му класі протягом 51 години (1,5 години на тиждень). У ряді шкіл Сумської, Чернігівської, Тернопільської, Черкаської та Закарпатської областей правознавство вивчається в обсязі 34 години (1 година на тиждень). Факультативне вивчення у 8-му класі предмету "Практичне право" проводиться лише у 14 регіонах України.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua