16-11-202112:20

Аби виїхати за кордон, боржнику довелося погасити 10-річний борг з аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 149,4 млн грн аліментів. З них 27 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Ковпаківському відділі державної виконавчої служби у місті Суми Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) з жовтня 2011 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на користь дитини, починаючи з жовтня 2011 року.

Постановою державного виконавця було накладено арешт на майно боржника, відомості внесені до Державних реєстрів речових прав рухомого та нерухомого майна. Крім того, для забезпечення вимог щодо сплати аліментів, державним виконавцем до боржника застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження».

Маючи намір виїхати за кордон, боржнику довелось сплатити борг у сумі 162 891 грн, 81 456 грн штрафу та 16 289 грн виконавчого збору.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 5,9 млрд грн аліментних платежів. З них 1,2 млрд грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.