14-04-202316:30

Анатолій Хромов: війна, це величезні ризики для збереження культурної спадщини

Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов розповів про презентований онлайн ресурс Центрального державного історичного архіву України, м. Київ. В інтерв’ю каналу «Суспільне Новини» він зазначив: «відсьогодні на онлайн ресурсі «Міжархівний пошуковий портал» стали доступними документи п’яти державних архівів – ЦДАВО України, ЦДАГОУ, ЦДАМЛМ України, ЦДІАК України, Держархіву Львівської області. До раніше оприлюднених понад 3 млн сканкопій додано ще 1 млн сканкопій з фондів ЦДІАК України, а це вже понад 4 млн».

Доступ до цих документів вільний і безкоштовний для всіх відвідувачів онлайн ресурсу.

У планах на цей рік долучити до «Міжархівного пошукового порталу» ще два-три архіви, а у майбутньому всі центральні і регіональні обласні архіви. Це дозволить представити сотні мільйонів архівних справ, а це мільярди документів НАФ України.

У пріоритеті оцифрування документів генеалогічного характеру, це 10% від загального обсягу документів НАФ України, що дасть можливість дослідити сімейну історію, що важливо для українців й громадян інших держав. «Попереду у нас надзвичайно великий обсяг роботи, але ми дуже швидко рухаємося, темпи оцифрування за останні кілька років зросли на сотні відсотків. Під час війни, це гарантія збереження архівної інформації в оцифрованому форматі. Війна, це величезні ризики не тільки для життя людей, а й для збереження культурної спадщини, у т. ч. архівів», - зазначив Анатолій Хромов.