01-06-202014:54

Андрій Гайченко: Наша мета – максимально підвищити рівень виконання судових рішень, що стосуються неповнолітніх дітей

Про результати спільної роботи фахівців Міністерства юстиції та Громадської ради при МЮ з підготовки змін до закону «Про виконавче провадження» повідомив заступник Міністра юстиції Андрій Гайченко. 

Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів», який команда Мін’юсту подала минулого тижня до Кабінету Міністрів, містить низку новацій, які запропонували експерти Громадської ради. А саме:

  • виконавцю буде надано право виносити постанову щодо застосування до боржника приводу у разі, якщо боржник без поважних причин не з’явився за викликом виконавця;
  • державному виконавцю буде надано право самостійно встановлювати тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України у разі невиконання ним рішення про встановлення побачення з дитиною;
  • удосконалюється порядок виконання рішень зобов’язального характеру, в тому числі рішень про зобов’язання боржника забезпечити спілкування стягувача з дитиною.

«Наша мета – максимально підвищити рівень виконання судових рішень у таких дуже чутливих справах, що стосуються неповнолітніх дітей», - зазначив Андрій Гайченко на своїй сторінці у Facebook.

На робочій зустрічі експертів Міністерства юстиції та Громадської ради при МЮ, що відбулась 28 травня, було досягнуто згоди щодо необхідності подальшого удосконалення порядку примусового виконання рішень про встановлення побачення з дитиною, а саме:

  • до примусового виконання зазначених рішень судів будуть допущені приватні виконавці, що створить додатковий дієвий інструмент в цій сфері;
  • виконавцям будуть надані додаткові повноваження під час виконання зазначених рішень судів.

«Перелік змін, що обговорюються, значно більшій і буде розширюватися. На майданчику міністерства продовжує працювати робоча група з експертів ГР та МЮ. В червні ми плануємо підготувати наступний пакет пропозиції, який має удосконалити процедури контакту з дитиною та впливу на боржника для забезпечення виконання рішень судів в повному обсязі», - повідомив заступник Міністра юстиції.