23-06-202016:01

Андрій Гайченко: Найбільш ефективні інструменти стягнення аліментів – це реалізація майна боржника та суспільно корисні роботи

 Державна виконавча служба Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнула 169,1 млн грн аліментів.

Найбільшу  суму заборгованості зі сплати аліментів – 270 500 грн – погашено у Заводському відділі державної виконавчої служби міста Миколаєва.  

З моменту пред’явлення виконавчого документу до примусового виконання у боржника виникла заборгованість зі сплати аліментів, що становила 270 500 грн. Після виходу державного виконавця за адресою проживання та складання відносно боржника протоколу про вчинення адміністративного правопорушення  (ч. 1 статті 183-1 КУпАП), що передбачає стягнення у  вигляді суспільно корисних робіт, стягувачем було подано заяву про повну сплату штрафу та заборгованості по аліментах до повноліття дитини в сумі 270 500 грн. Одночасно у повному обсязі сплачено витрати виконавчого провадження.

201 774 грн стягнуто у Комунарському відділі державної виконавчої служби міста Запоріжжя. Державним виконавцем в результаті проведення виконавчих дій було звернено стягнення на нерухоме майно (двокімнатну квартиру), що належала боржнику на праві власності. Після реалізації майна погашено заборгованість за виконавчим документом у розмірі 130 717 грн, штраф  57 987 грн та виконавчий збір 13 071 грн, у зв’язку з чим стягнуто загальну суму в розмірі 201 774 грн.

«При стягненні проблемної заборгованості зі сплати аліментів, Державна виконавча служба Міністерства юстиції застосовує індивідуальний підхід до  кожного окремого боржника. Якщо накладення обмежень у праві виїзду за межі України або праві керувати транспортними засобами не досягає належного результату, застосовуються більш жорсткі заходи, такі як залучення до суспільно корисних робіт або примусова реалізація майна боржника.  Поінформованість суспільства про можливості органів ДВС має сприяти більш відповідальному ставленню батьків до своїх обов’язків», - зазначив заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко.    

Загалом, завдяки застосуванню встановлених Законом обмежень (у тому числі: у праві виїзду за межі України, праві керувати транспортними засобами, праві користування зброєю та праві полювання) працівники Державної виконавчої служби Міністерства юстиції з 15 по 19 червня 2020 року стягнули 45,2 млн грн аліментів.