15-11-201715:04

Антирейдерська комісія Мін’юсту за 10 місяців цього року задовольнила понад півтисячі скарг

Комісія Мін’юсту з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації (так звана Антирейдерська комісія) за 10 місяців поточного року задовольнила понад півтисячі скарг, повернувши у власність громадян близько 6 тисяч земельних ділянок загальною площею більше 7,5 тисяч гектарів. Про це сказала Заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова.

«Антирейдерська комісія щодня займається відновленням прав юридичних і фізичних осіб. За 10 місяців цього року вона задовольнила 524 скарги. З них 226 скарг щодо земель, 215 — щодо об’єктів нерухомого майна, 83 — щодо реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Людям повернуто право власності на близько 6 тисяч земельних ділянок загальною площею понад 7,5 тисяч гектарів», - зазначила Олена Сукманова.

За її словами, у цьому році на рахунку комісії багато позитивних кейсів допомоги як окремим людям, так і підприємствам. Серед них, зокрема, повернення комісією киянам-інвесторам 52 квартир, які були відчужені рейдерським способом. «Комісія також задовольнила спільну скаргу 151 селянина з Кіровоградської області, земельні ділянки яких були незаконно перереєстровані, й таку ж скаргу від більш ніж 100 селян з Вінницької області. Законному власнику було повернуто універсам «Харків» (м.Київ). З допомогою комісії також була відбита рейдерська атака на ПАТ «Рижівський гранітний кар'єр» (Полтавська область), яка здійснювалась шляхом незаконної реєстрації зміни керівного складу підприємства. Окрім того, комісія частково вирішила одну з найгучніших рейдерських історій, повернувши 35% підприємства «Нива-2010» родині Трибиненків у с. Бережинка Кіровоградської області», - зазначила Заступник Міністра.

Одним із важливих досягнень Олена Сукманова назвала запровадження механізму автоматичного обміну даними між реєстром майнових прав і Держгеокадастром, який унеможливить реєстрацію подвійних договорів оренди землі, оскільки реєстратор просто фізично не зможе цього зробити. «Це технічне нововведення є черговим кроком Мін’юсту у боротьбі з рейдерами, які захоплюють агропідприємства. Воно звузить можливість для рейдерських захоплень, адже часто саме маючи на руках договір на вже орендовану ділянку рейдери починають атаку на фермерське господарство», - сказала Заступник Міністра.