30-05-200300:00

Близько 300 тисяч соціально незахищених громадян отримали безкоштовну правову допомогу в громадських приймальнях у 2002-2003 роках

1688 громадських приймалень, які надають безкоштовні юридичні консультації соціально незахищеним верствам населення, створено в Україні на травень 2003 року. Протягом минулого та поточного років громадськими приймальнями надано безкоштовні юридичні консультації близько 300 тис. громадян. Про це повідомила заступник Державного секретаря Міністерства юстиції України Лідія Горбунова у ході засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з питань правової освіти населення (ВМКМР). Під час засідання, яке відбулося 30 травня 2003 року в м. Массандра під головуванням Міністра юстиції України Олександра Лавриновича було розглянуто виконання рекомендацій ВМКМР, прийнятих у 2002-2003 роках, щодо вдосконалення правоосвітньої роботи серед населення.

Заступник Держсекретаря Мін\'юсту повідомила, що 2002 та у 2003 роках було введена нова форми роботи громадських приймалень - із виїздом консультативних пунктів у віддалені райони сільської місцевості, де відсутні фахівці права. Громадяни отримують консультації про порядок звернення в державні органи для вирішення питань, ознайомлюються із змістом нормативних актів.

Як повідомила прес-службі Мін\'юсту Лідія Горбунова, вичерпний список громадських приймалень, їхніх адрес та телефонів систематично друкується у газеті "Юридичний вісник України". Вона також поінформувала, що у 9 районних управліннях юстиції діють "Гарячі телефонні лінії" по наданню безкоштовної консультативної допомоги з питань земельного законодавства. А при районному та міському управліннях юстиції м. Києва діють консультативні центри, в яких надають консультації юристи, психологи та лікарі.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua