03-11-202114:28

Боржник сплатив 467 тис. грн аліментів після невдалої спроби перетнути адмінмежу з АР Крим

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 148,8 млн грн аліментів. З них 31,8 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Дарницькому відділі державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) з квітня 2009 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на користь дитини, починаючи з лютого 2007 року.

У жовтня 2021 року заборгованість по аліментах складала 467 067 грн.

Для забезпечення вимог щодо сплати аліментів, державним виконавцем до боржника застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження». Оскільки боржник останнім часом проживав на тимчасово-окупованій території Автономної Республіки Крим, та після невдалої спроби перетину адміністративної межи, боржник змушений був сплатити заборгованість.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 5,6 млрд грн аліментних платежів. З них 1,1 млрд грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.