25-01-202209:28

Боржнику, який бажав виїхати за кордон, довелося сплатити заборгованість по аліментах

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 161,9 млн грн аліментів. З них 27,6 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Покровському відділі державної виконавчої служби у Нікопольському районі Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) перебуває виконавче провадження про стягнення аліментів на користь дитини у розмірі ¼ частини доходів щомісячно починаючи з червня 2014 року і до повноліття дитини.

Виконавче провадження перебуває на виконанні у відділі з липня 2017 року.

Оскільки боржник не сплачував аліменти, постановою державного виконавця накладено арешт на майно боржника, відомості внесені до Державних реєстрів речових прав рухомого та нерухомого майна. Крім того, для забезпечення вимог щодо сплати аліментів, державним виконавцем до боржника застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження».

Маючи намір виїхати за кордон, боржнику довелось сплатити борг у сумі 177 789 грн, штраф у сумі 88 894 грн. та виконавчий збір у сумі 17 779 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2022 року стягнули 287,7 млн грн аліментних платежів. З них 46,4 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.