04-07-200300:00

Число політичних партій в Україні вже вимірюється двозначним числом

Число політичних партій в Україні вже вимірюється двозначним числом

В Реєстрі об\'єднань громадян Міністерства юстиції України вилучено запис про реєстрацію Української партії солідарності та соціальної справедливості і Партії комуністів (більшовиків) України. Про це повідомив 4 липня 2003 року прес-службі Мін\'юсту Міністр юстиції України Олександр Лавринович після підписання відповідних наказів на підставі рішень Верховного Суду України.

Партія комуністів (більшовиків) України і Українська партія солідарності та соціальної справедливості не виконали вимог Закону України "Про політичні партії в Україні". Такими були результати перевірки цих політичних партій, яку провело Міністерство юстиції. Зокрема, партіями не було утворено протягом шести місяців з дня реєстрації регіональних структурних осередків та не внесено до статутних документів необхідних уточнень. За результатами перевірки Мін\'юст звернувся в Верховний Суд України з поданням про скасування реєстраційних свідоцтв Партії комуністів (більшовиків) України та Української партії солідарності та соціальної справедливості.

Як повідомлялось раніше, Міністерство юстиції з 1 квітня 2003 року проводить перевірку політичних партії на відповідність Закону України "Про політичні партії в Україні". На сьогодні Мін\'юст вже перевірив 38 партій. За підсумками перевірок Міністерство юстиції звернулось до Верховного Суду з поданнями про анулювання реєстраційних свідоцтв перевірених партій і 24 подання з 38 вже задовільнені. До кінця року Мін\'юст перевірить всі політичні патії на відповідність їх статутних документів вимогам закону "Про політичні партії в Україні".

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua