17-04-201916:15

Денис Чернишов: вперше за кошти Державного бюджету закуплені антиретровірусні препарати для засуджених та осіб, узятих під варту, хворих на ВІЛ/СНІД

Про це заступник Міністра юстиції наголосив під час Конференції за участю міжнародних партнерів щодо реалізації заходів з протидії ВІЛ-інфекції та туберкульозу серед засуджених та осіб, узятих під варту.

Як заявив Денис Чернишов, 2019 та попередні роки були надзвичайно напруженими та  вимагали швидких рішень на конкретні виклики, зокрема й щодо створення та розбудови незалежної медицини Державної кримінально-виконавчої служби України. За короткий період були вирішені кадрові, матеріально-технічні та медичні питання, які дають змогу забезпечити якісними медичними послугами засуджених та осіб, узятих під варту.

«Налагоджена взаємодія з неурядовими та громадськими організаціями, які надають технічну та навчально-методичну допомогу у сфері охорони здоров’я, у 2018 році отримано допомогу на загальну  суму 19 мільйонів гривень. На потреби закладів охорони здоров’я закуплено лікарські засоби та вироби медичного призначення, загальна вартість склала 144 мільйони гривень», - додав Денис Чернишов.

Також, як поінформував заступник Міністра, розпочато введення в дію та експлуатацію телемедичних діагностичних комплексів  для збору, передачі та зберігання інформації про показники діяльності організму пацієнта: за потреби медична інформація надається консультантам та експертам закладів охорони здоров’я МОЗ України.

«Відповідно до зобов’язань держави перед Глобальним Фондом вперше закуплено антиретровірусні лікарські засоби за кошти Державного бюджету для засуджених та осіб, узятих під варту, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД. Розпочата робота щодо тестування та відбір на лікування хворих засуджених на вірусні гепатити В і С», - додав Денис Чернишов.

Окрім цього, створений відділ превентивної медицини, який активно сприятиме в організації покращення санітарно-епідеміологічного стану в установах ДКВС України та вже бере участь в організації реконструкції Голопристанської спеціалізованої туберкульозної лікарні для засуджених (№7) філії ЦОЗ ДКВС України в Херсонській області та реконструкції Київської міської медичної частини. Основним завданням відділу, за словами Дениса Чернишова, є дотримання в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах санітарно-протиепідемічних заходів, що надасть можливість знизити кількість інфекційних захворювань.

«У 2018 та 2019 роках закуплено та поставлено до закладів охорони здоров’я ЦОЗ ДКВС України медичного обладнання на суму 128 мільйонів гривень. На даний час медико-санітарне забезпечення в установах ДКВС України знаходиться під постійним контролем фахівців генеральної прокуратури України та секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини», - резюмував Денис Чернишов.