11-06-201917:53

Денис Чернишов взяв участь у міжвідомчій нараді стосовно запровадження Дня працівника Державної кримінально-виконавчої служби України

На виконання доручення Першого віце-прем'єр-міністра України - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва під головуванням заступника Міністра юстиції Дениса Чернишова було проведено міжвідомчу нараду щодо обговорення доцільності та актуальності запровадження свята – Дня працівника Державної кримінально-виконавчої служби України.

У нараді взяли участь Голова підкомітету з питань реформування пенітенціарної системи, діяльності органів виконання покарань та пробації Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Юрій Мірошниченко; представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в місцях несвободи та процесуальних прав Вячеслав Петльований; перший заступник начальника Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України Володимир Мелюхов; начальник Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук; голова Спільного представницького органу профспілкових організацій ДКВС України Олег Плеханов; голова профспілкового комітету профспілкової організації державної установи «Центр пробації» Костянтин Автухов; Секретар Вченої ради НАВС, кандидат юридичних наук, професор Віталій Василевич; доцент кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права НАВС, кандидат юридичних наук, майор поліції Андрій Микитчик; доцент кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права НАВС, кандидат юридичних наук Анатолій Кирилюк; керівник відділу УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України, протоієрей Костянтин Пантелей; президент громадської організації «Союз «Золотий вік» Яна Баранова; виконавчий директор благодійної організації «FREE ZONA» Олексій Загребельний.

«Роль пенітенціарної системи та її внесок у суспільство є недооціненими, а інколи сприймаються у викривленому світлі. Місія пенітенціарної системи полягає в підвищенні безпеки суспільства через реабілітацію, ресоціалізацію та підготовку до реінтеграції осіб, що увійшли у конфлікт із законом. Ця місія і задача повинна не тільки достойно оплачуватися, а й визнаватися суспільством. Про визнання ролі пенітенціарія говорять і так звані правила Мандели. Саме тому колектив, родини та близькі до працівників ДКВС підтримали петицію першого заступника голови Адміністрації ДКВС України Володимира Мелюхова», – зазначив Денис Чернишов.

Юрій Мірошниченко зауважив, що складова, пов’язана з працівниками пенітенціарної системи, суттєво впливає на якість надання тих державних послуг, які пов’язані з реабілітацією, ресоціалізацією та реінтеграцією людини у суспільство.

«Питання запровадження свята не викликає ніяких дискусій. Це сприятиме формуванню високої корпоративної культури та стандартів. Наша спільнота однодумців може рекомендувати Кабінету Міністрів докласти зусилля, а Президентові видати відповідний Указ», – відзначив Голова підкомітету.

Водночас перший заступник начальника Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України Володимир Мелюхов зазначив, що святкування професійного свята започатковано 22 квітня 1998 року, з моменту створення окремого органу Державного департаменту з питань виконання покарань. Та підсумовуючи свою промову додав:

«На жаль, ми єдиний правоохоронний орган в Україні, який досі, 21 рік поспіль, відзначає своє професійне свято неофіційно і відповідного визнання з боку держави досі немає. Закріплення професійного свята Указом президента України стане ще одним стимулом для співробітників пишатися своєю професією та матиме визнання суспільства».

Голова Спільного представницького органу профспілкових організацій ДКВС України Олег Плеханов зауважив, що сьогодні реформа пенітенціарної системи дає позитивні результати в питаннях, які наближують умови утримання засуджених до європейських стандартів. Але при цьому співробітники, які реалізують положення цієї реформи, залишились поза нею.

Він підкреслив, що співробітники системи мають величезну низку проблем: низька заробітна плата, невдоволеність питанням щодо пільг на оплату комунальних послуг та проїзду у громадському транспорті, відсутність відомчого медичного обслуговування, незабезпеченість житлом та інше. Все це призводить до зменшення мотивації у персоналу для належного виконання посадових обов’язків, втрати досвідчених працівників, гострої нестачі кадрів, що веде до збільшення психоемоційного навантаження на кожного із працівників.

«Це свято – моральна подяка всьому колективу, від генерала до рядового, від державного службовця до сантехніка, повара та водія. Тим паче, що це питання не потребує фінансування з бюджету країни», – наголосив Олег Плеханов.

«Наскільки держава наділить гідністю службовців цієї системи, настільки ці люди будуть піднесені. В тому числі питання престижності – це й питання гідності», – зі свого боку зауважив керівник відділу УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України, протоієрей Костянтин Пантелей, та висловив всебічну підтримку даної ініціативи.

Окремо хотілося б відзначити позицію Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, яка була висловлена представником Уповноваженого Вячеславом Петльованим щодо підтримки необхідності запровадження такого свята.

Своє позитивне ставлення щодо запропонованого свята також було висловлено: Яною Барановою, Вячеславом Петльованим, Олегом Янчуком, Віталієм Василевичем, Андрієм Микитчиком, Анатолієм Кирилюком, Олексієм Загребельним та Костянтином Автуховим.

За результатами наради буде опрацьовано та внесено узгоджені пропозиції  щодо запровадження в державі професійного свята – Дня працівника Державної кримінально-виконавчої служби України.