10-02-202010:49

Денис Малюська: Мін’юст планує через суд анулювати реєстрацію 48 «партій-примар»

В Україні зареєстровано 349 політичних партій. При цьому, діяльність далеко не всіх партій в Україні відповідає вимогам Закону. У зв'язку з цим Міністерство юстиції прийняло рішення про анулювання реєстраційних свідоцтв таким «партіям-примарам». Про це повідомив Міністр юстиції України Денис Малюська.

За його словами, законодавча вимога до партій, яка була порушена  – невисування політичною партією своїх кандидатів на виборах Президента України та виборах народних депутатів України протягом 10 років.

«Міністерство юстиції проаналізувало відповідність вимогам Закону України «Про політичні партії в Україні» всіх зареєстрованих партій і підготувало пакет із 48 позовних заяв до Окружного адміністративного суду міста Києва про анулювання реєстраційного свідоцтва тих партій, які порушують Закон», –  заявив Міністр.

Очільник відомства наголосив, що такий крок забезпечить політичну безпеку для багатьох українців.

«Відомо, що існує цілий тіньовий ринок, на якому за значні суми купляються та продаються політичні партії. Статутні документи таких партій після «продажу» переробляються (здійснюється зміна найменування партії, керівника, тощо). Їх ліквідація захистить інтереси виборців, знищить тіньовий ринок політичних партій, забезпечить додержання політичними партіями діючого законодавства України та створить рівні умови для всіх реально функціонуючих політичних сил», ­– підкреслив Денис Малюська.

Він додав, що Мін’юст ставиться до всіх політичних сил абсолютно неупереджено: «Щоб попередити політичні спекуляції на цьому питанні, ми подали документи до суду одночасно на всі партії, діяльність яких на сьогодні не відповідає вимогам Закону».