08-11-201909:16

Денис Малюська: Мін’юст планує скоротити розгляд найбільш складних рейдерських кейсів до 24 годин

Паралельно з реформування судової системи Міністерство юстиції працює над розвитком альтернативних інструментів вирішення спорів. Про це повідомив Міністр юстиції України Денис Малюська під час зустрічі з Європейською бізнес асоціацією (ЄБА).

«Мін’юст підключається до розробки законодавства щодо судової реформи. Водночас ми плануємо побудувати альтернативну державним судам систему, частиною якої стане так звана Антирейдерська комісія та незалежні арбітражі. І в цьому процесі нам потрібна підтримка бізнес-спільноти», – наголосив Денис Малюська.

Як відзначив Міністр юстиції, Антирейдерська комісія є більш швидким та ефективним інструментом у порівнянні зі звичайними судами, адже вона приймає рішення протягом 30-45 днів, тоді як суди можуть розглядати справи роками. Крім того, рішення Комісії приймається невідкладно – Мін’юст відразу вносить зміни у реєстр.

«Ми прагнемо зробити так, щоб робота Комісії була прозорою. З цією метою було повністю оновлено її склад. Найближчим часом також буде оновимо склад тих осіб, які здійснюють обробку поданих скарг. Процедура розгляду скарг повністю зміниться. Крім того, вже до кінця року ми плануємо впровадити можливість розгляду найбільш складних рейдерських кейсів протягом 24 годин», – зазначив очільник відомства.

Другою альтернативою, за словами Дениса Малюськи, є арбітражі, які можуть стати ефективним конкурентом державним судам.

«Це будуть незалежні арбітражники, які мають хорошу репутацію. Наразі Мін’юст працює над тим, щоб запустити цю систему. Сама схема роботи арбітражів активно обговорюється, проводитимуться консультації з відомим міжнародними арбітражами, щоб у результаті ми отримали дійсно працюючу та ефективну систему», – зауважив Міністр юстиції.

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/zustrich-ministra-yustitsii-ukraini-denisa-malyuski-z-evropeyskoyu-biznes-asotsiatsieyu-kiiv-7-listopada-2019-roku