27-04-202016:09

Денис Малюська: Платні камери з’являться вже найближчим часом

У Лук’янівському та інших великих СІЗО платні камери розраховують організувати вже найближчими тижнями. Про це повідомив Міністр юстиції Денис Малюська в інтерв’ю виданню «Цензор.Нет».

Він зазначив, що сподівається на швидку імплементацію відповідної постанови. За словами Міністра, такий крок необхідний, адже слідчі ізолятори знаходяться в набагато гіршому стані, ніж установи виконання покарань, у яких люди перебувають після отримання вироків.

«СІЗО отримують гроші лише з держбюджету. Іноді допомагає місцева влада. Відповідно в них немає коштів ні на що. Фінансування не вистачає навіть на постільну білизну, не кажучи вже про ремонти і нормальне харчування. Якщо ремонти проводяться, то часто це робиться за рахунок людей, які там утримуються. Згенерувати надходження коштів на фінансування СІЗО – одна з цілей цієї реформи. Друга – прибрати корупцію. Адже об’єктивно є камери кращі, є гірші. Іноді різниця між камерами шалена. Це – генератор корупції. Хочемо зробити так, щоб ці кошти потрапляли до бюджету», - пояснив очільник відомства.

Денис Малюська поінформував, що платні камери передбачають покращені побутові умови: «Наприклад, у камері буде холодильник і телевізор, свіжіший ремонт, більша площа приміщення з розрахунку на одну людину тощо. Трохи згодом з’явиться додаткове, ліпше харчування, оскільки бюджетне фінансування охоплює лише мінімальний набір продуктів».

Також він зауважив, що на даний момент розглядається можливість впровадження кількох тарифів: за добу, за тиждень і за місяць.

 «Це важлива реформа і ми лише на початку, рухаємся далі. Наступним кроком мають стати приватні СІЗО, щоб комфортні побутові умови створювали не ми і не за кошти платників податків. Таким чином ми хочемо розвантажити державні СІЗО та зменшити бюджетні витрати на їхнє утримання», - додав Міністр.