04-11-202212:00

Денис Малюська провів зустріч із Федеральним міністром юстиції ФРН Др. Марко Бушманном

У п'ятницю, 4 листопада, Міністр юстиції України Денис Малюська провів зустріч із Федеральним міністром юстиції Федеративної Республіки Німеччина Др. Марко Бушманном. Участь у зустрічі взяли також заступниця Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Валерія Коломієць, заступниця Міністра юстиції Ірина Мудра, Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен, представники Федерального міністерства юстиції Федеративної Республіки Німеччина, Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні, а також Міністерства закордонних справ України.

Основну увагу учасники зустрічі приділили питанням розвитку українсько-німецької двосторонньої міжнародно-правової співпраці, напрацюванню спільних рішень в контексті створення спеціального трибуналу для розслідування військових злочинів, вчинених російською федерацією на території Україні, відшкодуванню збитків, завданих внаслідок агресії рф.

«Росія має заплатити за цю війну своїми активами. Ми хочемо отримати компенсацію за всі збитки, яких рф завдала Україні. Наразі наша мета — отримати резолюцію щодо створення фонду відшкодування збитків, завданих Україні війною, на спеціальній сесії Генеральної Асамблеї ООН, яка має відбутися вже за декілька днів. Крім того, має бути створений спеціальний трибунал для покарання росії, включно з її вищим військово-політичним керівництвом, за злочин агресії проти нашої держави», — зазначив Міністр юстиції України Денис Малюська.

Обговорили також питання щодо надання підтримки Україні в контексті її євроінтеграційних прагнень.

«Для мене дуже важливо бути сьогодні гостем у Києві та особисто продемонструвати, що Німеччина рішуче стоїть на боці України. Мужня боротьба українського народу – це боротьба кожного, для кого свобода і справедливість мають хоч якесь значення. Тому так важливо, щоб Україна перемогла.

Є важливі завдання, які ми з Міністром Малюською маємо намір разом вирішувати. Першим із цих завдань є переслідування воєнних злочинців. Винні в цих злочинах мають понести відповідальність. Для них ніде не повинно бути безпечних притулків: це спільне переконання українського уряду та федерального уряду Німеччини. Українська та німецька влада тісно співпрацюють у справі переслідування військових злочинців. Сьогодні ми обговорили, як можемо розширити цю співпрацю далі.

Друге важливе завдання, яке ми сьогодні обговорювали, це підтримка України на шляху до членства в ЄС. Україна є частиною європейської родини і належить до Європи. Особливо з огляду на перспективу приєднання до ЄС, Україна повинна продовжувати реформи у сфері верховенства права. Німеччина й надалі підтримуватиме ці зусилля всіма доступними для неї засобами. Тому ми з Міністром Малюською підписали робочу програму – щодо правової співпраці між його та моїм міністерствами – на період до 2024 року. Я радий, що ми змогли домовитися про таку комплексну робочу програму, незважаючи на драматичні обставини», – повідомив Федеральний міністр юстиції ФРН Доктор Марко Бушманн.

За результатами зустрічі міністри юстиції України та ФРН підписали Робочу програму співробітництва до 2024 року до Спільної заяви про правове співробітництво між Міністерством юстиції України та Федеральним міністерством юстиції  Федеративної Республіки Німеччина від 13 березня 2017 року.

Зазначена Робоча програма надасть новий поштовх для розвитку українсько-німецького міжвідомчого правового співробітництва, зокрема між міністерствами юстиції обох країн у наступних сферах:

 • підготовка до переговорів про вступ України до ЄС в контексті розділів 23 (верховенство права та основоположні права) та 24 (юстиція, свобода та безпека) Acquis ЄС;
 • пенітенціарна сфера та умовне засудження / пробація;
 • примусове виконання рішень судів;
 • судова експертиза та діяльність призначених судом експертів;
 • альтернативне врегулювання спорів та непрофесійні судді, які виконують функції судової влади;
 • протидія корупції;
 • надання безоплатної правової допомоги / допомога із судовими витратами;
 • банкрутство;
 • обмін досвідом щодо Гаазьких конвенцій;
 • державна реєстрація та адміністративно-процесуальне право;
 • обмін досвідом щодо забезпечення доступності у німецьких судових органах (доступ до будівель, приміщень, послуг для маломобільних груп населення та зокрема осіб з інвалідністю й іншими особливими потребами).

«Я дякую своєму колезі Міністру Бушманну за сьогоднішній візит. Це є свідченням підтримки Німеччиною українського народу у боротьбі за свою свободу та прагненні покарати у юридичній площині воєнних злочинців. Дякую за рішуче засудження російської агресії проти України та за готовність допомагати нашій державі у пошуку необхідного і справедливого правового інструменту, з яким воєнні злочинці будуть покарані, а Україна і, головне, її громадяни отримають належні репарації», – резюмував Денис Малюська.

 

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/zustrich-ministra-yustitsii-denisa-malyuski-iz-federalnim-ministrom-yustitsii-federativnoi-respubliki-nimechchina-dr-marko-bushmannom-kiiv-04-listopada-2022-roku