22-09-202311:32

Денис Малюська провів зустріч із Надзвичайним та Повноважним Послом Ірландії в Україні

Міністр юстиції України Денис Малюська провів зустріч із Надзвичайним та Повноважним Послом Ірландії в Україні Терезою Мартіною Хілі.

Денис Малюська подякував за підтримку створення та впровадження міжнародного компенсаційного механізму відшкодування збитків, завданих збройною агресією російської федерації проти України, а також Реєстру збитків, завданих агресією російської федерації. Зазначив, що наразі продовжується пошук правових рішень, які б лягли в основу міжнародного договору, що буде основою компенсаційного механізму відшкодування шкоди, завданої агресією російської федерації проти України.

Фундаментальним положенням міжнародного договору буде визначення і закріплення відповідальності росії за агресію та воєнні дії проти України і неухильне зобов’язання компенсувати завдані збитки, шкоду чи пошкодження. Договір стане правовою основою для створення і роботи компенсаційного механізму та встановлюватиме основні засади його діяльності.

Міністр юстиції України також закликав посилювати роботу по застосуванню санкцій щодо осіб, які прямо чи опосередковано причетні до збройної агресії, і знерухомленню активів таких осіб — з метою недопущення фінансування та підтримки збройної агресії проти України та її наслідків. Наразі існує необхідність пошуку та розроблення правових механізмів, які б дозволили на законних підставах передати таке знерухомлене майно підсанкційних осіб до компенсаційного фонду, який діятиме в рамках спеціального компенсаційного механізму з метою відшкодування збитків постраждалим від війни та для відновлення України.

Пані Посол, у свою чергу, наголосила, що Ірландія дотримується чіткої та послідовної позиції щодо підтримки суверенітету й територіальної цілісності України, засуджуючи дії росії.

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/zustrich-denisa-malyuski-iz-nadzvichaynim-ta-povnovajnim-poslom-irlandii-v-ukraini-terezoyu-martinoyu-hili-kiiv-22-veresnya-2023-roku