30-09-202112:57

Денис Малюська провів зустріч із представниками Королівства Норвегія щодо реформування пенітенціарної сфери

Міністр юстиції України Денис Малюська провів зустріч із Генеральним прокурором Королівства Норвегія, Послом Королівства Норвегія в Україні, представниками проєкту міжнародної технічної допомоги «Підтримка судової реформи через повномасштабне впровадження пробації в Україні» (NORLAU). Під час зустрічі сторони обговорили питання реформування пенітенціарної сфери та пробації.

Наразі Україна та Норвегія співпрацюють для того, щоб створити в нашій державі повномасштабну пробацію у відповідності до європейських стандартів; розробити необхідну правову базу для розширення використання альтернативних санкцій, не пов’язаних із позбавленням волі; скоротити кількість ув’язнених осіб та зменшити рецидивну злочинність в Україні.

«Норвегія сьогодні є взірцем у створенні ефективної пенітенціарної системи, адже головна ідея норвезької в’язниці полягає у наголосі на реабілітації в’язнів, а не на покаранні. Умови життя під час відбування покарання не мають бути додатковим покаранням. Тому замість «наглядати і карати», як було в Україні багато років, Міністерство юстиції обрало шлях ресоціалізації в’язнів, взявши за приклад саме пенітенціарну систему Норвегії», – наголосив Міністр юстиції України Денис Малюська.

Наприкінці зустрічі Денис Малюська від імені української сторони подякував Норвегії та Проєкту NORLAU за допомогу і підтримку реформи пенітенціарної системи України, за впровадження в державі сучасних інструментів та методик для ресоціалізації засуджених.

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/ministr-yustitsii-denis-malyuska-proviv-zustrich-iz-predstavnikami-korolivstva-norvegiya-kiiv30-veresnya-2021-roku-1017