24-01-202312:32

Денис Малюська провів зустріч із представниками міжнародних проєктів у сфері протидії корупції

Відбулася зустріч Міністра юстиції України Дениса Малюськи та його заступника Олександра Банчука із представниками міжнародних проєктів у сфері протидії корупції, зокрема Проєкту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» та міжнародної компанії «Tetra Tech».

У центрі обговорення постали питання антикорупційної діяльності та пріоритетних напрямів діяльності Мін’юсту в умовах воєнного стану.

Очільник Міністерства юстиції України Денис Малюська подякував за допомогу від міжнародних проєктів, яка надавалася раніше, та підкреслив, що протидія корупції є надзвичайно важливим і водночас досить успішним аспектом правової політики України. Міністр юстиції наголосив на тому, що будь-які спільні зусилля в цьому напрямі відіграють вагому роль у процесі наближення нашої держави до стандартів Європейського Союзу. Також він поінформував представників міжнародних проєктів, що наразі основними пріоритетами Мін’юсту є:

-  створення компенсаційного механізму, конфіскація активів російської федерації та її зобов’язання здійснити репарації за всю шкоду, завдану державі Україна на її території;

-  заборона діяльності проросійських політичних партій і застосування  заходів відповідальності до всіх причетних;

-  ефективне функціонування пенетенціарної системи під час воєнного стану, зокрема евакуація з окупованих територій ув’язнених і засуджених в інші установи на території України;

-  посилення внутрішньої системи реєстрації цивільних актів під час війни;

-  надання правової експертизи нормативно-правових актів іншим державним інституціям.

У свою чергу, представники Проєкту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» та міжнародної компанії «Tetra Tech» підтвердили, що здобутки України у сфері антикорупційної діяльності є відчутними, а отже, не мають бути втрачені через негативний вплив агресії російської федерації на функціонування внутрішньої системи. Учасники зустрічі засвідчили свою готовність надавати всіляку підтримку Міністерству юстиції України, аби попередити появу нових проблем та допомогти державі у подоланні вже наявних наслідків війни.

Сторони подякували одна одній за конструктивний діалог і домовилися продовжити обговорення згаданих питань у робочому порядку.

 

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/zustrich-denisa-malyuski-iz-predstavnikami-mijnarodnih-proektiv-u-sferi-protidii-koruptsii-kiiv-23-sichnya-2023-roku