06-10-202109:05

Денис Малюська провів зустріч з Держсекретарем Мін’юсту Німеччини

У рамках участі у Конференції міністрів юстиції країн-членів Ради Європи Міністр юстиції України Денис Малюська провів двосторонню зустріч із Державним секретарем Федерального міністерства юстиції та захисту прав споживачів Федеративної Республіки Німеччина Крістіаном Кастропом.

Під час зустрічі обговорили, зокрема:

  • актуальний стан впровадження в Україні реформ у сфері юстиції, ключовими серед яких наразі є реформа судової системи, яка має забезпечити наших громадян справедливими рішеннями у прийнятні строки, та реалізація заходів з метою покращення умов доступу громадян до правосуддя;
  • особливості процедури надання доступу персоналу дипломатичних представництв іноземних держав в Україні до установ виконання кримінальних покарань з метою відвідання іноземних громадян, які перебувають у відповідних місцях позбавлення волі;
  • двостороннє співробітництво між Україною та Німеччиною в рамках реалізації положень Гаазької Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей 1980 року, сторонами якої є обидві держави.

Міністр юстиції України Денис Малюська запевнив, що примусова організація виконання рішень судів про повернення до ФРН неповнолітніх перебуває на постійному контролі в Департаменті державної виконавчої служби Мін’юсту. Крім того, зазначив, що затягування врегулювання цієї категорії справ обумовлено, у першу чергу, особливостями чинної нормативно-правової бази обох держав. Тож, під час зустрічі розглянули й можливі шляхи усунення підстав для цього.

Крім того, Німецька сторона, зі свого боку, запевнила Українську сторону в солідарності щодо реформ у сфері юстиції та в готовності й надалі надавати всебічне сприяння і допомогу в імплементації реформ, здійснювати подальший обмін досвідом, у тому числі з питань функціонування пенітенціарної системи, пробації та медіації. Також було домовлено продовжити співробітництво щодо прийняття в Україні та введення в дію Закону «Про адміністративну процедуру».