10-05-202210:22

Денис Малюська провів зустріч з Комісаром Ради Європи

Міністр юстиції Денис Малюська провів зустріч з Комісаром Ради Європи з прав людини Дунею Міятович у рамках її візиту до України.

Денис Малюська подякував пані Міятович за її активну позицію щодо підтримки України у протистоянні країні-агресору та у зв’язку зі страшними злочинами, які скоюють російські військові на території нашої країни*.

«Для нашої країни вкрай важливою є допомога, як з надання озброєння, продовження застосування більш жорстких санкцій до країни-агресора, так і юридичного характеру, зокрема розробка дієвих компенсаторних механізмів для відбудови України. А саме: необхідним є створення належного правового підґрунтя для використання ресурсів рф, які наразі заблоковані в США та країнах ЄС. Одним з таких варіантів є підготовка міжнародного документу (Меморандуму або Угоди), який би передбачав створення та подальше застосування відповідних інструментів для покриття збитків, які були нанесені Україні внаслідок злочинів агресії рф», - відзначив Міністр юстиції України.

Денис Малюська поінформував, що Верховна Рада проголосувала у першому читанні за законопроєкт №7304, який передбачає допуск Міжнародного кримінального суду до роботи в Україні.

Комісар Ради Європи привітала таке рішення і підкреслила важливість розслідування злочинів агресії рф та притягнення усіх винних до скоєння таких злочинів до неминучої відповідальності. Разом з тим, вона відзначила, що у цьому питанні доцільно дослухатись й ураховувати позицію військових.

Також Дуня Міятович порушила питання ратифікації Стамбульської Конвенції, особливо в контексті значної кількості кейсів насильства у відношенні до жінок та дітей.

Окремо сторони обговорили питання утримання військовополонених. Міністр юстиції відзначив, що Україна не готувалась до військових дій і тому, в країні відсутні табору для утримання військовополонених. Відтак, було прийнято рішення облаштувати місця для тримання військовополонених в українських пенітенціарних установах. Наразі продовжується діалог з донорами щодо надання необхідної допомоги.

Особливу увагу в рамках зустрічі було приділено створенню Спеціального трибуналу для розслідування та притягнення винних до відповідальності за злочин агресії проти України.

В рамках візиту Комісар Ради Європи з прав людини відвідала Київську область та поспілкувався з місцевою владою, зокрема в частині потреб у відновленні українських міст, які були зруйновані у результаті російської агресії.

 

*Додвіково: З 24 лютого ц.р. Комісар оприлюднила 10 заяв з відповідної тематики, зокрема щодо трагічних подій в Маріуполі, Бучі та Краматорську; здійснила низку моніторингових місій до 6-ти країн, які приймають українських біженців.

 

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/zustrich-denisa-malyuski-z-komisarom-radi-evropi-kiiv-04-travnya-2022-roku