01-07-202212:27

Денис Малюська: Ринок землі продовжує функціонувати навіть під час війни

Відкриття ринку землі стало новим етапом розвитку земельних відносин в Україні. До цього були прикладені титанічні зусилля різних міністерств і відомств, наголосив Міністр юстиції України Денис Малюська під час пресконференції, присвяченої першому року функціонування ринку землі в Україні.

«Відкриття ринку землі - це складна історія боротьби з міфом, який створювався багато років - що землю не можна продавати. Перша річниця ринку землі - це перший ключовий доказ того, що міф  навколо ринку землі залишився міфом. Ніхто нашу українську землю за кордон не вивіз і не вкрав», - зазначив Міністр.

Водночас він зауважив, що ринок землі – це продукт компромісу, тому відкриття ринку землі супроводжувалось багатьма обмеженнями як щодо суб’єктів, так і щодо площ і типів об’єктів, якими можна володіти. Не зважаючи на це, за словами Дениса Малюськи, система запрацювала і продажі розпочалися. Розвиток ринку землі зупинило лише повномасштабне вторгнення рф 24 лютого.

«Якщо у грудні 2021 року ми фіксували у реєстрі щодня приблизно 332 угоди, то зараз, в період бойових дій, 65 угод в день. Тобто, не зважаючи на війну, ті, хто займається сільським господарством, залишаються оптимістами і продовжують купувати землі», - повідомив очільник Мін’юсту.

Водночас він підкреслив, що специфіка роботи під час війни суттєво відрізняється від мирного часу. Після початку бойових дій всі реєстри були відключені і запрацювали тільки на початку травня. Завдяки цьому реєстри і дані були збережені.

«На сьогодні доступ до операцій з нерухомістю має обмежена кількість нотаріусів - приблизно 4800 осіб. Але цього достатньо, щоб забезпечити ефективний ринок землі практично на всіх неокупованих територіях», - додав Міністр.