30-01-202312:20

Денис Малюська взяв участь у зустрічі  Міністрів юстиції та Міністрів внутрішніх справ у Раді ЄС у Стокгольмі 

 27 січня Міністр юстиції України Денис Малюська взяв участь у режимі відеоконференції у неформальній зустрічі Міністрів юстиції та Міністрів внутрішніх справ у рамках головування Королівства Швеція у Раді ЄС у Стокгольмі.

Міністр юстиції Королівства Швеція Гуннар Стрьоммер привітав Міністра юстиції України Дениса Малюську, наголосивши на продовженні розслідувань проти рф за невиправдане вторгнення на територію України, та висловив слова підтримки, зокрема, додавши, що прокурор Міжнародного кримінального суду продовжує розслідування та в найближчому майбутньому вбачається прогрес у цій сфері.

Міністр юстиції України Денис Малюська виступив з вітальним словом і звернувся до учасників зустрічі, зазначивши, що винні будуть притягнуті до відповідальності за воєнні злочини та злочини агресії проти України.

Як зауважив Денис Малюська, основним питанням є саме яким чином притягнути рф до відповідальності. Наявні Міжнародний кримінальний суд, національні суди та національні правоохоронні органи, але у випадку злочину агресії проти України необхідно створити належну структуру, і тому зараз напрацьовується створення Спеціального трибуналу з розслідування злочинів проти України.

Ще однією ініціативою є створення міжнародного компенсаційного механізму стосовно стягнення збитків і репарацій з агресора.

«У розрізі резолюції ми маємо намір створити Міжнародний реєстр збитків, компенсаційну комісію та вирішити питання щодо знаходження російських суверенних активів. Українська позиція у цьому питанні полягає у створенні шляхів для конфіскації російських активів, водночас із розумінням, що поки що суверенні російські активи захищені міжнародним правом та національним законодавством країн. Переговори та наша спільна робота приведуть нас до успіху», –  зазначив Міністр юстиції України.

Сторони обговорили просування концепції спеціального компенсаційного механізму та напрацювання спільних підходів і рішень стосовно його впровадження, відшкодування шкоди, завданої збройною агресією рф проти України, зокрема застосування механізму компенсації для України на території ЄС у відповідності до норм міжнародного права.

Наприкінці промови Денис Малюська наголосив, що рф почала війну ще у 2014, що визнав і ЄСПЛ у своєму рішенні 25 січня 2023 року, але поряд з цим верховенство права та правосуддя візьме гору над злочинами, а також висловив слова вдячності за неймовірну підтримку та співпрацю.