02-10-201915:20

Денис Малюська: Заплановані реформи мінімізують корупційні ризики у сфері юстиції

Міністр юстиції України Денис Малюська провів зустріч із очільницею програми «Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні» (EUACI) Екою Ткешелашвілі.

EUACI впроваджується Міністерством закордонних справ Данії та є найбільшою програмою, через яку Європейський Союз активно підтримує Україну в сфері боротьби з корупцією.

Головною метою зустрічі було обговорення перспектив та результатів впровадження антикорупційної реформи в Україні в розрізі підтримки EUACI.

На початку зустрічі пані Ека Ткешелашвілі представила стратегічні напрями та пріоритети поточної фази програми, а саме: активне залучення EUACI до процесів реформування у державному секторі та підтримку трансформації у органах місцевого самоврядування п’яти відібраних міст.

Крім того, очільниця EUACI докладно презентувала компоненти ініціативи, які покликані: підтримати новостворені антикорупційні органи (НАБУ, НАЗК, АРМА, спеціалізована антикорупційна прокуратура та антикорупційні суди); посилити спроможність парламентського комітету з питань антикорупційної політики; посилити потенціал органів місцевого самоврядування, організацій громадянського суспільства у процесі запобігання та протидії корупції.

Водночас, на зустрічі було обговорено наступну фазу EUAC – 2020-2024 роки для надання максимально ефективної допомоги Україні в період активних змін.

Міністр юстиції Денис Малюська, в свою чергу, окреслив пріоритетні напрями роботи Міністерства юстиції, зокрема: реформування сфер виконавчого провадження, державної реєстрації та реформування пенітенціарної системи. За словами очільника Мін’юсту, заплановані реформи зведуть до мінімуму корупційні ризики у цих сферах. 

Наприкінці зустрічі сторони подякували одна одній за змістовний діалог та домовились поглиблювати діалог з питань підтримки реформ в сфері боротьби з корупцією.