01-11-201916:39

Денис Малюська: Завдяки співпраці з Норвегією в Україні створено дієву систему пробації

Міністр юстиції України Денис Малюська зустрівся із Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Норвегія в Україні Уле Тер’є Хорпестадом.

На початку зустрічі сторони висловили задоволення результатами довготривалого співробітництва, зокрема з реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги «Підтримка судової реформи в Україні через повномасштабне впровадження пробації в Україні» (NORLAU). Завдяки функціонуванню проєкту в країні створено дієву систему пробації, яка відповідає європейським стандартам.

Міністр юстиції Денис Малюська підтвердив пріоритетність реформування пенітенціарної системи як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. При цьому він наголосив, що реформа є дуже масштабною, тому її втілення потребуватиме багато часу та зусиль.

Денис Малюська зазначив, що вже до кінця року повинна бути завершена робота над відповідним проєктом Закону про пенітенціарну систему, і українська сторона потребує підтримки норвезьких експертів на цьому напрямку роботи.

Водночас Міністр юстиції відзначив успіхи в роботі модельних офісів пробації у м. Харкові та у м. Біла Церква (т.зв. регіональних пілотів проєкту розвитку пробації NORLAU) та висловив сподівання на продовження співпраці з норвезькою стороною щодо поширення таких пілотів на інші регіони України.

Також було зазначено, що в найближчій перспективі пріоритетами роботи Мін’юсту України у рамках реформи пенітенціарної системи будуть:

  1. Покращення умов тимчасового тримання осіб у слідчих ізоляторах (СІЗО);
  2. Посилення спроможностей та удосконалення процесу ресоціалізації осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

  Українська сторона сподівається на посилення співробітництва з норвезькою стороною задля подальшого успішного використання досвіду.

У ході зустрічі сторони обговорили також інші питання реформ у сфері юстиції в Україні.

Міністр юстиції Денис Малюська наголосив, що пріоритетними напрямами реформування сфери юстиції залишаються: система виконання рішень судів та система державної реєстрації.

При цьому було підкреслено, що реформування судової системи, дієва уніфікована судова практика в Україні є надзвичайно важливими умовами для створення та підтримки сприятливого бізнес-клімату в країні.

Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні Уле Хорпестад, у свою чергу, запевнив, що світова спільнота вірить в Україну та підтримує її реформи, а також висловив сподівання на продовження плідної співпраці з Міністерством юстиції України через впровадження майбутніх проєктів технічної допомоги, у тому числі, з підтримки реформ в сфері пенітенціарної системи.