29-09-200300:00

Депутати моніторингового комітету ПАРЄ заявили на сесії Парламентської Асамблеї про необхідність передачі українських в'язниць та слідчих ізоляторів Міністерству юстиції

29 вересня Парламентська асамблея Ради Європи в Страсбурзі вп\'яте розглянула так зване "українське питання". Депутати Парламентської Асамблеї Ради Європи - доповідачі моніторингового комітету ПАРЄ з питання виконання Україною взятих на себе зобов'язань при вступі до Ради Європи визнали суттєвий прогрес у виконанні Україною зобов"язань перед Радою Європи. Але процедуру моніторингу очевидно буде продовжено.

Зокрема, Ренате Вольвенд у своєму виступі зазначила, що як і раніше великою проблемою є питання передачі в'язниць та слідчих ізоляторів від міністерства внутрішніх справ до міністерства юстиції. Підпорядкування в'язниць та СІЗО безпосередньо Кабінету Міністрів Ренате Вольвенд назвала "перехідним рішенням". За словами депутата, в закладах ув'язнення як і раніше "все влаштовано за військовим принципом, ситуація не покращилася". Ренате Вольвенд також повідомила, що українські неурядові організації та український омбудсман Ніна Карпчова заликають ПАРЄ домагатися передачі цих закладів українському Мін'юсту.

Довідка. Україна стала членом Ради Європи в листопаді 1995 року. Приєднавшись до цієї міжурядової організації, яка об'єднує майже всі країни континенту, Київ узяв на себе низку зобов"язань передусім у сфері законодавчого закріплення демократичних норм. Поступ України на цьому шляху періодично ставав предметом розгляду Парламентської асамблеї Ради Європи.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua