17-01-200500:00

Депутати пропонують до другого читання мін‘юстівський законопроект щодо статусу народного депутата України

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув на своєму засіданні розроблений Міністерством юстиції України проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про вибори народних депутатів України", і запропонував внести його на сесійне засідання Верховної Ради для розгляду у другому читанні.

Зміни мають на меті привести чинне законодавство, зокрема Постанову Верховної Ради України "Про Положення про посвідчення народного депутата України і нагрудний знак "Народний депутат України", у відповідність до Закону України „Про вибори народних депутатів України".

Так, проектом пропонується врегулювання процедурних питань щодо посвідчення і нагрудного знаку народного депутата України.

Пропонується також забезпечити доступ депутатів до регіональних та місцевих засобів масової інформації з державним статусом або державною часткою у власності. Друковані ЗМІ в одномандатному чи багатомандатному виборчому окрузі народного депутата планується зобов'язати публікувати подані народним депутатом авторські матеріали не рідше одного разу на місяць обсягом до 1/16 загальної газетної площі.

Проектом закону планується також створити належні умови для виконання своїх обов'язків народними депутатами України. Серед таких умов - окреме технічно обладнане службове приміщення з розташуванням у ньому постійного робочого місця помічника-консультанта народного депутата.

У разі ухвалення Закон має набрати чинності з 1 жовтня 2005 року.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua