15-10-202015:52

Державна архівна служба України приєдналася до проєкту Архівний портал Європи

12 жовтня 2020 року Укрдержархів став повноправними учасником проєкту «Архівний портал Європи».

Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов та Голова правління фундації «Архівний портал Європи» Аріян Агема (Arjan Agema) в дистанційному режимі підписали договір про обмін метаданими.

Фундація є некомерційною організацією, діяльність якої спрямована на оприлюднення в рамках єдиного проєкту колекцій архівних документів з історії Європейських держав та на підтримку відповідного електронного ресурсу. Сьогодні учасниками проєкту є національні архіви/державні архівні служби держав-членів ЄС. Фундація активно співпрацює з інтернет-порталом Європіана.

Ініціатором створення єдиного електронного архівного ресурсу «Архівний портал Європи» стала Європейська рада національних архівів (EBNA), рішення якої було підтримано ЄС.

Метою проєкту є поліпшення пошуку дослідниками в фондах архівних установ Європи архівних документів за тематикою їх дослідження, публікація оцифрованих архівних документів з історії держав-членів ЄС на єдиній, спільній платформі, що має поліпшити доступ користувачів до архівної інформації.

Підписання договору з фундацією «Архівний портал Європи» сприятиме входженню Державної архівної служби до європейського архівного середовища, першим ресурсом, який буде розміщено на європейських архівних інтернет-порталах стане Реєстр унікальних документів Національного архівного фонду України.