01-06-200500:00

Державна підтримка сімей у вихованні дітей потребує удосконалення законодавства

Департамент соціального, трудового та гуманітарного законодавства Міністерства юстиції України розробив проект Закону України “Про державну підтримку сімей у вихованні дітей”.

Як повідомила прес-службі заступник Міністра юстиції України Лідія Горбунова, законопроект передбачає удосконалення системи надання державної допомоги у вихованні дітей. Важливими є створення сприятливих умов для покращання культурного розвитку дітей, залучення їх до фізичної культури і спорту, а також підвищення виховного потенціалу сім`ї. В проекті Закону передбачено надання права на фінансову допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з одночасним правом трудової зайнятості батьків. Будуть створені служби домашніх вихователів, що сприятиме наданню послуг по догляду за дітьми вдома. Домашні вихователі здійснюватимуть свою діяльність за трудовим договором та на підставі ліцензії.

Лідія Горбунова підкреслила, що законопроект передбачає введення соціального патронату над усіма категоріями сімей, які мають дітей віком до 18 років. Проводитиметься соціальний супровід сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. За рахунок коштів Державного бюджету України та інших джерел, передбачених законодавством, здійснюватиметься фінансове забезпечення державної підтримки сімей у вихованні дітей. Відповідно до законопроекту право на державну підтримку матимуть сім`ї, які проживають на території України та мають дітей віком до 18 років або дітей, які продовжують навчання, до досягнення ними 23 років.

Довідка. Згідно з дорученням Кабінету Міністрів України від 30 травня 2005 року № 15259/5/1-05 Міністерство України у справах молоді та спорту продовжить роботу над цим законопроектом. Департамент соціального, трудового та гуманітарного законодавства Міністерства юстиції України здійснив правову експертизу проектів Указу Президента України “Про державну підтримку сім`ї, дітей та молоді”, постанови Кабінету Міністрів України “Про деякі питання призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми” та розпорядження “Про відзначення Дня захисту дітей в 2005 році”.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 279-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua