03-09-200400:00

Для викладання правових предметів в українських школах будуть запроваджені ігрові методики

Для викладання правових предметів в українських школах можуть бути запроваджені інтерактивні ігрові методи. Відповідні методичні рекомендації, що допомагатимуть вчителям загальноосвітніх шкіл запроваджувати ігрові технології при викладанні предметів правознавства, мають будуть розроблені органами юстиції та освіти. Такі рекомендації затверджено сьогодні, 3 вересня 2004 року, у ході Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, що відбувається у м.Херсоні під головуванням Міністра юстиції України Олександра Лавриновича.

Згідно з рекомендаціями, органи юстиції мають сприяти підготовці та проведенню правових турнірів, вікторин, КВК, брейн-рингів та інших інтерактивних форм навчання правоосвітнього спрямування у загальноосвітніх закладах.

Міністерству освіти та науки рекомендовано розробити загальнодержавну програму морально – правового виховання для загальноосвітніх шкіл, яка б враховувала інтерактивні форми навчання.

Як зазначила у ході засідання заступник Міністра юстиції України, заступник голови Ради Лідія Горбунова, найцінніше в цих формах те, що вони дозволяють дитині не лише висловити свою думку, погляд та оцінку, але й заслухати аргументи партнера по грі. «В правовій освіті це особливо актуально, бо права не завжди однозначні і потребують від людини не тільки логічного міркування, але й толерантності, поваги до чужої думки.» - наголосила Лідія Горбунова.

У ході засідання Ради Міністерству освіти та науки також рекомендовано щорічно здійснювати підвищення кваліфікації вчителів правознавства. Такі навчання матимуть на меті не лише удосконалення загального фахового рівеня викладача, але й ознайомлення вчителів з технологіями інтерактивного викладання правових предметів.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua