16-09-200400:00

До 1 грудня українське законодавство буде піддане гендерній експертизі

До 1 грудня 2004 року Міністерство юстиції проведе гендерно-правову експертизу чинного законодавства держави. В ході експертизи законодавчі акти України будуть піддані комплексному дослідженню на відповідність міжнародно-правовим документам з прав людини - щодо дотримання й реалізації рівних прав жінок та чоловіків.

Положення про проведення гендерно-правової експертизи законодавства затверджено наказом Міністра юстиції України. Згідно з наказом, до 20 грудня Мін′юст підготує та винесе на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо приведення вітчизняного законодавства у відповідність до міжнародних норм.

Як повідомила заступник Міністра юстиції Лідія Горбунова, експертизі будуть піддані усі галузі вітчизняного законодавства. Зокрема – соціального, трудового, гуманітарного, конституційного, цивільного, фінансового. Нормативно-правові акти будуть перевірені на відповідність Загальній декларації з прав людини, Міжнародному пакту про громадянські та політичні права, Статуту ООН, Декларації про ліквідацію дискримінації щодо жінок, Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацією, проституцією третіми особами, Конвенції про рівну винагороду чоловіків і жінок за працю однакової цінності, міжнародним договорам України тощо.

Експертизу проводитимуть робочі групи за участю фахівців Мін′юсту. За необхідності до експертизи залучатимуться фахівці інших установ, експерти міжнародних організацій, представники громадських організацій, науковці та консультативно-дорадчі органи.

Гендерно-правова експертиза законодавства України, як повідомила Лідія Горбунова, проводитиметься на виконання Національного плану дій щодо поліпшення становища жінок та сприяння впровадженню гендерної рівності у суспільстві на 2001-2005 роки. План був затверджений постановою Кабінету Міністрів України у 2001 році.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua