16-05-200300:00

До 1 серпня Міністерство юстиції узгодить національне законодавство з новим Цивільним кодексом

До 1 серпня 2003 року Міністерство юстиції України подасть на розгляд до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо приведення законодавчих актів України у відповідність до нового Цивільного кодексу. Шляхи узгодження національного законодавства з Цивільним кодексом, що набуде чинності з 1 січня 2004 року, були обговорені на засіданні Міжвідомчої робочої групи з приведення законодавчих актів України у відповідність до Цивільного кодексу, яке відбулося 16 травня 2003 року в Мін\'юсті під головуванням Державного секретаря Міністерства юстиції Анатолія Зайця.

Як повідомив прес-службі Мін\'юсту Державний секретар, функції адаптації чинного законодавства до нового Цивільного кодексу покладено на Міністерство юстиції дорученням Прем\'єр-міністра України. Для здійснення цієї роботи створена Міжвідомча робоча група основну частину якої складають представники Міністерства юстиції.

Відповідно до доручення Міністерство юстиції разом з іншими центральними органами виконавчої влади має узгодити існуюче законодавство України з новим Цивільним кодексом. У ході засідання було визначено, що до 26 травня 2003 року центральні органи виконавчої влади мають представити Міністерству юстиції остаточні пропозиції щодо внесення змін до законодавчих актів.

Як поінформував Державний секретар Міністерства юстиції робота буде вестися у трьох напрямках, першим серед яких буде визначення нечинних нормативних актів. Зокрема, новий Цивільний кодекс регулює правовідносини щодо власності, тому Закон України "Про власність" має бути скасований.

Другим напрямком стане внесення змін до вже існуючих законів України, зокрема, Цивільно-процесуального, Господарсько-процесуального, Земельного, Житлового та ін. Також приведення у відповідність до Цивільного кодексу потребує велика кількість інших нормативно-правових актів, зокрема, Закон України "Про приватизацію державного майна", "Про захист прав споживачів", "Про державну допомогу сім\'ям з дітьми" тощо. За попередніми даними цей перелік становить 52 законодавчих акти. Як зазначив Анатолій Заєць, "цілком ймовірне доповнення цього списку після проведення додаткової ревізії чинного законодавства".

Найважчим, на думку Анатолія Зайця, буде третій напрямок - розробка нових нормативних актів, зокрема, "Про комерційну таємницю", "Про охорону прав на породи тварин". За його словами ця робота потребує значних фахових ресурсів.

Анатолій Заєць наголосив на обов\'язковості узгодження чинного законодавства до нового Цивільного кодексу з метою недопущення колізій у правовій системі держави.

Довідка. Цивільний кодекс України ухвалено Верховною Радою України 16 січня 2003 року. Кодекс набере чинності 1 січня 2004 року.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua