Робота над загальною частиною проекту Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу має бути завершена до 27 березня 2003 року. До цієї ж дати має бути підготовлена спеціальна частина Програми, але з можливістю корегування. Про це заявив Міністр юстиції України - голова робочої групи з підготовки проекту Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства ЄС Олександр Лавринович на першому засідання Робочої групи, яке відбулося 7 березня в Міністерстві юстиції. В засіданні взяли участь члени 14 робочих підгруп, які створені за участю представників центральної виконавчої влади відповідно до галузей адаптації українського законодавства.
Олександр Лавринович нагадав, що до 31 березня Програма адаптації має бути внесена до Кабінету Міністрів України відповідно до Закону України "Про Концепцію Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу". Він також повідомив, що в цілому робота над галузевими блоками Програми в підгрупах йде відповідно до затвердженого графіку.
У той же час, Міністр юстиції повідомив про проблеми, які гальмують та ускладнюють розробку проекту Програми. Зокрема, Українсько-європейський консультативний центр з питань законодавства UEPLAC (створений на виконання статті 51 "Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та Європейським Союзом". Проект фінансується TASIC та спрямований на приведення українського законодавства у відповідність до законодавства ЄС) не надав повний опис законодавства ЄС, яке потребує суттєвого доопрацювання у більшості пріоритетних сфер. Повністю відсутній опис у сферах страхування, ринку цінних паперів, непрямого оподаткування.
За словами Олександра Лавриновича, "є певна проблема й в українській частині, яка полягає в тому, що не в усіх органах центральної виконавчої влади відповідально і ретельно віднеслися до поставленої задачі". Зокрема, за словами Міністра, існують прогалини щодо сфери непрямих податків, бухгалтерського обліку та оподаткування компаній, у сфері охорони праці та сфері фінансових послуг. Олександр Лавринович заявив про необхідність проведення додаткових зустрічей робочих підгруп у цих сферах.
На засіданні Робочої групи було також визначено довести до відома Представництва Європейської Комісії в Україні про неналежне виконання Українсько-європейським консультативним центром з питань законодавства з розробки проекту Програми та вжити відповідних заходів.
Прес-служба Міністерства юстиції України