11-08-200400:00

Доля заарештованого в Канаді українського літака «Руслан» може вирішитися уже восени

4-6 серпня у Федеральному суді Канади відбулися трьоденні слухання щодо процедурних питань у справі українського літака АН-124 “Руслан”. Як повідомив директор Департаменту представництва інтересів держави в судах України та в закордонних юрисдикційних органах Міністерства юстиції України Костянтин Красовський, рішення за результатами слухань очікуються восени цього року. На його підставі буде можливо спрогнозувати подальший перебіг справи.

Як повідомлялося, в січні 2003 року протонотарі Федерального Суду Канади Мірей Табіб постановила визнати на території Канади рішення Арбітражного Інституту Торгової палати Стокгольму, винесеного у справі за позовом кіпрської компанії „ТМР Енерджи Лімітед” до Фонду державного майна України. На підставі цього в липні 2003 року в Канаді було заарештовано літака «Руслан», який є власністю АНТК ім. Антонова.

У ході слухань, що відбулися минулого тижня, учасники з української сторони наполягали на відсутності компетенції протонотарі Федерального Суду Канади приймати рішення щодо визнання на території цієї країни рішень міжнародних комерційних арбітражів. А також на відсутності правової можливості судді цього ж суду перезатвердити таке рішення.

У ході слухань було також наголошено на низку порушень з боку „ТМР Енерджи Лімітед” при поданні клопотання до канадського суду.

«За підсумками слухань канадський суд розглянув питання процесуальної можливості протонотарі визнавати на території Канади рішення міжнародних комерційних арбітражів. За відсутності ж визнаного на території Канади рішення виникають правові сумніви щодо правомірності утримання літака АН-124 „Руслан” під подальшим арештом.” – зазначив Костянтин Красовський.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua