31-10-200500:00

Експерти Ради Європи продовжують консультувати Україну щодо питань протидії та боротьби з корупцією

Представники делегації Ради Європи з 26 по 28 жовтня 2005 року у Києві провели консультації щодо остаточного опрацювання проекту сприяння Україні з боку Ради Європи та Європейської Комісії, а також визначення органу від української сторони, відповідального за цей проект.

Проект „Підтримка належного урядування: протидія корупції в Україні” спрямований на боротьбу з корупцією.

Про це прес-службі повідомила директор Департаменту міжнародного співробітництва Тамара Андрієва. Вона зазначила, що запропонований проект охоплює три складові: підтримку створення стратегічної та інституціональної структури з метою протидії корупції в Україні; удосконалення правової бази та системи нагляду за застосуванням норм антикорупційного законодавства; зміцнення потенціалу запобігання корупції.

В ході візиту делегації Ради Європи в Україні проведено дискусії у формі «круглого столу» з представниками Мін`юсту, Міністерства внутрішніх справ, Генеральної прокуратури, Ради національної безпеки і оборони України, Комісії Верховної ради з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією, Секретаріату Президента України, Головного управління державної служби, Верховного суду, Центру законодавчих ініціатив, Делегації Європейської Комісії та Американської асоціації адвокатів. В той же час 26 жовтня 2005 року відбулася двостороння зустріч з представниками Мін’юсту.

Заступник Міністра юстиції Інна Ємельянова зустрілася з представниками делегації Ради Європи у приміщенні Мін`юсту 28 жовтня 2005 року. Під час зустрічі заступник Міністра висловила готовність Мін`юсту продовжувати втілювати в життя заходи, що сприятимуть викоріненню корупції в Україні. Вона зазначила, що відомство й надалі працюватиме над вдосконаленням національного законодавства у відповідності до вимог загальновизнаних світових стандартів у цій сфері.

Наприкінці листопада 2005 року планується провести остаточне узгодження проекту „Підтримка належного урядування: протидія корупції в Україні”. А практичне його здійснення розпочнеться після затвердження проекту в адміністративному порядку Європейською Комісією і Радою Європи та схвалення зацікавленими органами України. Орієнтовно це має відбутися на початку 2006 року.

Довідка: Перший етап консультацій з цього питання відбувся в Україні з 4 по 8 квітня 2005 року за участю представників міністерств юстиції, внутрішніх справ та Генеральної прокуратури України.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271-16-76
E-mail: press@minjust.gov.ua