24-06-200300:00

Експерти Ради Європи занепокоєні надмірним роздрібленням судової системи в Україні

Експерти Ради Європи занепокоєні надмірним роздрібленням судової системи в Україні

Експерти Ради Європи занепокоєні надмірним роздрібленням судової системи в Україні, яке відбулося після вступу в силу Закону "Про судоустрій України", відмічалось у рекомендаціях євроекспертів, які були передані Міністерству юстиції після "круглого столу" присвяченого питанням реформування судової системи України. Про це повідомив прес-службі Мін\'юсту Міністр юстиції Олександр Лавринович. Крім експертів РЄ і керівництва Міністерства юстиції, на "круглому столі" були присутні представники Верховного Суду України та українські науковці.

На думку експертів розподіл української судової системи на Касаційний та Верховний Суд є зайвим. За словами експертів, Закон України "Про судоустрій України" не визначає, якими мають бути стосунки між Касаційним та Верховним Судом, разом з тим, надмірне розпорошення судової системи створює підгрунтя для контролювання судових органів під час прийняття важливиж рішень. Вони вбачають найкраще вирішення цієї проблеми в об\'єднанні обох судів.

Для забезпечення повноцінної роботи судової системи експерти Ради Європи рекомендують уникати її надмірного роздроблення, як це відбувається завдяки введенню Законом великої кількості комісій, президій, рад, засідань, які мають управляти судами. Такий підхід дає змогу виконавчій влади контролювати та чинити тиск на судові органи. Представлена у цьому Законі система, на думку евроекспертів, не зможе працювати, оскільки надто багато інстанцій покликані висловлювати свою позицію і постановляти рішення з одних і тих же питань.

Довідка. Закон України "Про судоустрій України" було прийнято Верховною Радою 7 лютого 2002 року , він набрав чинності з 1 червня 2002 року. Закон визначає правові засади організації судової влади та здійснення правосуддя в Україні, систему судів загальної юрисдикції, основні вимоги щодо формування корпусу професійних суддів, системута порядок здійснення зуддівського самоврядування, а також встановлює загальний порядок забезпечення діяльності судів та регулює ініші питання судоустрою. У Згідно з Законом судова влада реалізується шляхом здійснення правосуддя у формі цивільного, господарського , адміністративного, кримінального, а також конституційного судочинства.Судочинство здійснюється Конституційним Судом України та судами загальної юрисдикції. Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають в державі.

Система судів загальної юрисдикції будується за принципами територіальності та спеціалізації і її складають: місцеві суди; апеляційні суди; Апеляційний суд України; Касаційний суд України; вищі спеціалізовані суди; Верховний Суд України.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: ilchenko@minjust.gov.ua