17-06-200500:00

Експерти України та Лівії узгодять проекти договорів про взаємну правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах між двома країнами

З 18 по 22 червня 2005 року у лівійській столиці Тріполі триватимуть українсько-лівійські переговори з узгодження проекту Договору між Україною та Великою Соціалістичною Народною Арабською Джамагирією про взаємну правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах. Про це прес-службі повідомила заступник Міністра юстиції України, керівник експертної групи з підготовки проектів міжнародних договорів України про правові відносини і правову допомогу у цивільних і кримінальних справах Лідія Горбунова.

За словами Лідії Горбунової, відповідно до Договору, Україна та Лівія зобов'яжуться надавати громадянам однієї договірної сторони на території другої договірної сторони рівний правовий захист їх прав та інтересів. Громадяни однієї сторони матимуть право вільно звертатися до суду та установ юстиції другої сторони, до компетенції яких належать цивільні та кримінальні справи, для пред'явлення позовів та захисту своїх інтересів на тих самих умовах, як і громадяни цієї другої договірної сторони.

«Наразі питання правового співробітництва у цивільних і кримінальних справах між Україною та Лівією не врегульовано. Тож проведення цих переговорів буде першим кроком на шляху врегулювання захисту прав їх громадян на територіях обох країн», - зазначила Лідія Горбунова.

Довідка. Україна підписала двосторонні міждержавні договори, що передбачають допомогу в кримінальних справах, лише з однією країною африканського континенту – Єгиптом. Договори, що передбачають допомогу у цивільних справах, не укладено з жодною країною Африки.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 279-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua