12-09-202314:25

Електронні виконавчі документи тепер можна подати через Електронний суд

Розроблено електронну інформаційну взаємодію між автоматизованою системою документообігу суду (АСДС), Електронним судом та автоматизованою системою виконавчого провадження.

Завдяки цьому в Електронному суді реалізовано сервіс надсилання сторонам електронних виконавчих документів, а також можливості їх пред’явлення до виконання в електронній формі.

Так, для можливості відправки електронного виконавчого документа до Електронного кабінету стягувача та боржника достатньо створити в АСДС виконавчий документ та накласти на нього кваліфікований електронний підпис судді.

Надалі сервіс автоматично відправить сформований електронний виконавчий документ до Електронних кабінетів стягувача та боржника. Боржник, у свою чергу, отримавши електронний виконавчий документ, матиме можливість сплатити передбачені у ньому платежі засобами підсистеми «Електронний суд», а стягувач – пред’явити його для виконання до державного або приватного виконавця.

Новий сервіс має низку переваг:

·              економія коштів на пересилання поштової кореспонденції;

·              економія особистого/ робочого часу;

·              миттєве потрапляння виконавчого документа до відділу ДВС чи приватного виконавця;

·              можливість онлайн-сплати передбачених у виконавчому документі платежів.

 

Довідково:

Сервіс розроблено Мін'юстом, ДП «Національні інформаційні системи» спільно з Державною судовою адміністрацією України, державними підприємствами «Інформаційні судові системи» та «Центр судових сервісів».