13-10-202109:03

Євгеній Горовець: Ринок землі в Україні стабільний – перші 100 днів підтверджують успішність земельної реформи

Вже понад 100 днів, як в Україні відкрито ринок землі сільськогосподарського призначення. Всупереч побоюванням, він працює у штатному режимі, забезпечуючи українцям можливість розпоряджатися власними земельними ділянками сільськогосподарського призначення.

Мін’юст в розрізі реформи відповідав за нормативне забезпечення діяльності нотаріусів як ключових суб’єктів, які гарантують непорушність прав власників та набувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

«Наразі жодних нарікань на законодавчий механізм реалізації земельної реформи немає, перші місяці роботи ринку землі довели його працездатність. У перший же день, коли Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення набрав чинності, розпочалося нотаріальне посвідчення правочинів щодо відчуження земельних ділянок. Дякую нотаріусам, які не побоялися бути першими», – зазначив перший заступник Міністра юстиції Євгеній Горовець під час пресконференції «100 днів ринку землі: сталий розвиток».

За період з 1 липня цього року вже зареєстровано більше 28 тисяч правочинів щодо відчуження сільськогосподарської землі. Така динаміка свідчить про те, що ринок набув усіх ознак стабільності, а відповідна інфраструктура є повністю готовою для того, щоб задовольнити інтереси потенційних продавців та покупців.