07-10-202118:52

Євгеній Горовець: У поточних умовах відсутні підстави для накладення штрафів за несвоєчасне подання відомостей про КБВ

Мін’юст не складатиме протоколи про адміністративні правопорушення через несвоєчасне подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників, поки існують об’єктивні перешкоди для виконання відповідної вимоги закону. На цьому наголосив перший заступник Міністра юстиції України Євгеній Горовець.

«Спостерігаючи надмірний ажіотаж і розуміючи, що багато людей з незалежних від них причин не можуть подати відомості про КБВ до завершення дедлайну (11 жовтня 2021), ми не будемо ініціювати застосування відповідних штрафів.  Позиція Міністерства юстиції полягає в тому, що такі штрафи мають на меті не наповнення державного бюджету, а спонукання посадових осіб до виконання покладених законом обов’язків. Водночас у поточних умовах, коли керівники юридичних осіб мають бажання подати відомості про КБВ, однак не можуть це зробити через недостатню пропускну здатність реєстраційної системи, немає жодних розумних підстав для притягнення їх до відповідальності», - зауважив Євгеній Горовець.

Він підкреслив також, що зі свого боку Мін’юст робить все можливе, аби якомога більша кількість громадських формувань (реєстрацію яких здійснюють реєстратори територіальних органів Мін’юсту) встигли з поданням документів до відповідної дати. Тому співробітники міжрегіональних управлінь Мін’юсту вестимуть прийом відвідувачів цієї суботи (09 жовтня 2021).

«Для тих, хто побоюється застосування штрафів, не зважаючи на повідомлення Міністра юстиції, нагадуємо також про опцію подання пакету документів поштою. Однак у такому разі підпис на заяві про державну реєстрацію  повинен бути нотаріально засвідченим. Крім того, розуміючи хвилювання людей, ми готуємо проєкт відповідного доручення за підписом Міністра на адресу наших територіальних органів, де його позиція буде підтверджена офіційно. Відповідний документ буде оприлюднено на сайті Міню’сту найближчим часом», - зазначив Євгеній Горовець.