04-02-202014:02

Євгеній Горовець: Усунуто основні нормативні перешкоди для швидкого розгляду скарг

У січні сталися досить знакові для боротьби з рейдерством події. Зокрема, як повідомив перший заступник Міністра юстиції України Євгеній Горовець, було усунуто основні нормативні перешкоди для швидкого розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

По-перше, 09.01.2020 набули чинності зміни до Порядку розгляду скарг у сфері державної реєстрації, якими передбачено, що у разі встановлення очевидних порушень у діях (рішеннях) державного реєстратора розгляд відповідної скарги здійснюється невідкладно та в одноособовому порядку.

По-друге, 22.01.2020 нові зміни було апробовано і вперше в історії Міністр юстиції підписав наказ про скасування реєстраційної дії в ЄДР, який не має у своєму «фундаменті» рішення колегіального органу.

Євгеній Горовець нагадав, що раніше всі скарги мали пройти етап колегіального розгляду, що своєю чергою потребувало повідомлення скаржника та зацікавлених осіб не пізніше ніж за два дні до дати відповідного засідання.

«Тобто, навіть за найкращого розвитку подій потрібно було 4 дні, щоб розглянути скаргу. Тепер це можна зробити набагато оперативніше: наш рекорд поки що – 8 годин з моменту подання скарги», – підкреслив перший заступник.