07-05-200300:00

Європейський суд виніс шість рішень проти України щодо умов утримання в місцях позбавлення волі

29 квітня 2003 року Європейський суд з прав людини прийняв шість рішень проти України щодо умов утримання в місцях позбавлення волі осіб засуджених до довічного ув\'язнення. Про це повідомила на прес-конференції 7 травня 2003 року Уповноважений у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини-директор Національного бюро у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини при Міністерстві юстиції Валерія Лутковська.

Як поінформувала Директор Нацбюро, згідно з рішеннями Євросуду Україна має виплатити у 4 випадках відшкодування в розмірі 2 тис. євро по кожній справі та ще в двох справах по 1 тис. євро судових витрат. Валерія Лутковська зауважила, що до того моменту, поки на законодавчому рівні не будуть визначені шляхи фінансування виконання рішень Європейського Суду, для цього будуть залучатися кошти з державного бюджету.

Валерія Лутковська повідомила, що Україна не має намірів оскаржувати рішення Європейського Суду. "Такі рішення дозволяють державі удосконалити своє законодавство" - підкреслила вона. Яскравим прикладом позитивного впливу рішень Євросуду на національну правову систему, за словами директора Нацбюро, є скасування таємної інструкції щодо умов утримання "смертників" і запровадження 11 липня 1999 року Тимчасового положення про умови утримання осіб, засуджених до смертної кари.

"Самого факту існування таємної інструкції, яка регулювала права і обов\'язки ув\'язнених було достатньо для констатації порушення - це основна проблема, яка була зафіксована Європейським судом під час розгляду справ" - констатувала Валерія Лутковська.

Уповноважений у справах дотримання Конвенції наголосила, що у випадках винесення Євросудом рішень на користь заявників-ув\'язнених важливо зрозуміти, що таким чином у демократичному суспільстві підвищується не тільки статус ув\'язненого але й взагалі статус людини, який не втрачається після ув\'язнення.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua