13-12-200400:00

Глава держави подав на ратифікацію до Верховної Ради Угоду між Україною і Республікою Кіпр про правову допомогу в цивільних справах

Президент України Леонід Кучма подав на ратифікацію до Верховної Ради України Угоду між Україною та Республікою Кіпр про правову допомогу в цивільних справах. Проект Закону про ратифікацію відповідної Угоди, розроблений Мін‘юстом України, зареєстрований у парламенті 9 грудня. Міждержавну Угоду між Україною та Республікою Кіпр про правову допомогу у цивільних справах, що була розроблена та парафована Міністерством юстиції, підписано 6 вересня 2004 року. Від України угоду підписав Міністр юстиції України Олександр Лавринович, від Республіки Кіпр - Міністр юстиції та громадського порядку Дорос Теодору.

Це перший двосторонній договір між незалежною Україною та Кіпром, який на міждержавному рівні регулює питання правової допомоги. Відповідно до положень Угоди, Україна та Республіка Кіпр зобов'язалися надавати громадянам однієї договірної сторони на території другої договірної сторони такий само правовий захист особистих і майнових прав, як і громадянам другої договірної сторони. Громадяни однієї договірної сторони мають право вільно та безперешкодно звертатися до органів юстиції другої договірної сторони, до компетенції яких належать цивільні справи, і захищати у цих органах свої права на таких самих умовах, як і громадяни іншої договірної сторони.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua