21-02-200500:00

Інформація щодо семінару на тему "Міжнародні стандарти по боротьбі з корупцією"

21-23 лютого 2005 року у м. Києві відбудеться міжнародний семінар для експертів країн-учасниць Стамбульського плану дій на тему "Міжнародні стандарти по боротьбі з корупцією".

Семінар організовано Міністерством юстиції України спільно з Мережею по боротьбі з корупцією для держав з перехідною економікою Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) за фінансовою підтримкою Канадського Агентства міжнародного розвитку в рамках програми "Радники з державної політики в підтримку реформ".

Основною метою семінару є надання підтримки країнам-учасницям Стамбульського плану дій у реформуванні їх національного законодавства відповідно до вимог міжнародних договорів у сфері боротьби з корупцією і рекомендацій, прийнятих в рамках вказаного плану дій.

Основними завданнями семінару є:

  • аналіз стандартів, визначених Кримінальною конвенцією Ради Європи про боротьбу з корупцією, Конвенцією ООН проти корупції і Конвенцією ОЕСР про боротьбу з дачею хабарів іноземним державним посадовим особам при здійсненні міжнародних ділових операцій, і практику їх реалізації на національному рівні – на основі проекту Глосарія міжнародних антикорупційних стандартів;
  • аналіз стандартів по боротьбі з корупцією, які на цьому етапі визначені в країнах-учасницях Стамбульського плану дій, і оцінити їх відповідність вищезазначеним міжнародним конвенціям – на основі доповідей країн та оцінки, представленої в Глосарії;
  • визначення практичних підходів і національних заходів, необхідних для реалізації вимог конвенцій та рекомендацій Стамбульського плану дій.

У семінарі візьмуть участь офіційні особи та експерти країн-учасниць Стамбульського плану дій, що займаються реформуванням національного законодавства в області боротьби з і представляють наступні установи:

  • Спеціальні Ради, Комітети чи Агенства по боротьбі з корупцією (якщо такі існують в країнах);
  • Міністерства юстиції, або інші відомства, які відповідають за розробку антикорупційного законодавства і виконання міжнародних зобов`язань в цій області;
  • Генеральні прокуратури;
  • Міністерства внутрішніх справ і поліцію;
  • Парламентські комітети із законодавчих питань та / або по боротьбі з корупцією.

Крім країн-учасниць Стамбульського плану дій (Арменії, Азербайджану, Грузії, Казахстану, Киргизської Республіки, Росіїі, Таджикистану та України) на семінар запрошені експерти із Білорусі, Молдови та Узбекистану, а також Ради Європи. Загалом у семінарі візьмуть участь близько 80 осіб.