10-09-201914:43

Ірина Дубиківська: Ми працюємо над удосконаленням сервісів у сфері держреєстрації актів цивільного стану

Мін’юст постійно працює над удосконаленням своїх сервісів, аби спростити життя громадянам та скоротити час для подачі документів. Так, на сьогоднішній день успішно функціонує пілотний проєкт щодо подачі заяв та звернень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану за допомогою Веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», який був запроваджений Міністерством юстиції України у 2015 році. 31 січня 2018 пілотний проєкт було запроваджено у всіх відділах державної реєстрації актів цивільного стану. Про це повідомила начальник управління державної реєстрації актів цивільного стану Ірина Дубиківська.

За допомогою Веб-порталу будь-яка фізична особа може подати до відділу державної реєстрації актів цивільного стану заяву або звернення через мережу Інтернет. Зокрема, серед заяв, які можна подати онлайн, заяви:

– про державну реєстрацію шлюбу;

– про державну реєстрацію розірвання шлюбу на підставі рішення суду;

– про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей;

– про розірвання шлюбу відповідно до статті 107 Сімейного кодексу України;

– про зміну імені;

– про повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану;

– про надання витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян;

– про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання.

Також з використанням функціональних можливостей веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» користувач може надіслати до відділів ДРАЦС скан-копії документів, необхідних для вирішення відповідних питань по суті; здійснити попередній запис на відвідування відділів із зазначенням зручних дати і часу; оплатити з використанням платіжних систем послуги відділів ДРАЦС; отримати консультації працівників щодо надісланих через веб-портал заяв або звернень.

«З часу запровадження цього пілотного проєкту станом на 31 серпня послугами веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» скористалося 333 113 осіб, з них тільки у серпні – 14 022 особи», – повідомила Ірина Дубиківська.

Також вона нагадала, що у 75 населених пунктах працює сервіс «Шлюб за добу», покликаний зробити одруження максимально зручним та комфортним. З моменту запуску пілотного проекту вже було проведено більше 74 тисяч реєстрацій шлюбів.