11-10-202112:26

Ірина Дубиківська: Тренінг для фахівців сфери ДРАЦС – як спосіб перезавантажитись та вберегти себе і колектив від емоційного вигорання на роботі

Заступники начальників обласних відділів державної реєстрації актів цивільного стану зі всієї України пройшли дводенний тренінг «Ефективна комунікація та профілактика професійного вигорання» в рамках проєкту УВКБ ООН спільно з Міжнародною організацією праці.

Працівники сфери, яка є однією з найбільш дотичних до комунікації з громадянами, протягом курсу дізналися про таке:

  • ✓Як акумулювати енергію та не піддаватися стресу;
  • ✓Синдром емоційного вигорання, джерела та ресурси поновлення життєвої енергії та виходу зі стресу;
  • ✓3-факторна модель енергії та її взаємодія з професійним типом мотивації;
  • ✓Ефективна комунікація в професійній сфері;
  • ✓Кризові комунікації та методика їх ведення тощо.

«В повсякденному житті співробітники відділів ДРАЦС, а особливо керівництво, – стримані, зосереджені на вирішенні питань, виконанні доручень, контролі підлеглих і прийомі заявників, забезпеченні результату, якого вимагає безпосередній керівник, управління та профільний Департамент. Для їх роботи характерні багатозадачність, високий темп, великий обсяг інформації, моніторинг та аналітика. Саме тому для них було особливо важливо дізнатися про те, як запобігти емоційному вигоранню на роботі, конфліктам у колективі, як вміло спілкуватися з громадянами та багато інших професійних секретів», – розповідає начальниця Управління у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та проставлення апостилю Ірина Дубиківська.

За її словами, у ході тренінгу учасники з усіх куточків нашої держави з цікавістю прослухали лекції, отримали відповіді на проблемні питання та варіанти роз’яснення тих чи інших проблем під час професійної взаємодії.

«Усі презентували себе, вели діалог з тренерами та аналізували реальні життєві ситуації, виконували командні завдання та відпочинкові руханки. А ще – багато-багато спілкувалися, адже мають безліч спільних тем, як в роботі, так і поза нею. Тому, протягом тренінгу учасники не тільки підвищили рівень знань у сфері емоційного вигорання та ефективної комунікації, а й «перезавантажились» та отримали новий позитивний досвід завдяки злагодженій командній роботі. Тож, дякуємо організаторам та партнерам заходу за таку неймовірну можливість для фахівців відділів ДРАЦС», – стверджує Ірина Дубиківська.