23-01-202308:48

Ірина Мудра провела онлайн-зустріч із Міністром юстиції та Міністром закордонних справ Естонії

Заступниця Міністра юстиції України Ірина Мудра провела зустріч у форматі відеоконференції з Міністром юстиції Естонської Республіки Леа Данільсон-Ярг та Міністром закордонних справ Естонської Республіки Урмасом Рейнсалу.

Основною темою зустрічі стало обговорення окремих питань створення механізму компенсації для України та конфіскації активів російської федерації в іноземних державах, в тому числі конфіскації резервів суверенних активів російської федерації.

Насамперед Ірина Мудра подякувала керівництву Естонської Республіки за «Талліннське зобов’язання», опубліковане напередодні як спільна заява Міністрів оборони Естонії, Великої Британії, Польщі, Латвії та Литви, а також представників Данії, Чехії, Нідерландів і Словаччини, у якому ці держави підтвердили свою рішучість надавати підтримку Україні в переході від етапу спротиву до вигнання російських військ із української території.

Заступниця очільника Мін’юсту поінформувала, що Україна продовжує працювати над спеціальним компенсаційним механізмом, який покликаний вирішити комплексно питання компенсацій за шкоду, спричинену збройною агресією проти України, необхідність створення якого підтверджено Резолюцією ООН, прийнятою 14 листопада 2022 року.

Маючи тверду і послідовну політичну підтримку України з боку Естонії, під час зустрічі було обговорено питання щодо реалізації практичних кроків для того, щоб майбутні компенсації були виплачені за рахунок заблокованих активів, які належать підсанкційним особам, причетним до збройної агресії.

Зокрема, Естонська Сторона висловила готовність розпочати активний процес запровадження правового механізму, що дозволить здійснити конфіскацію заблокованих на території Естонії російських активів та передати їх до компенсаційного фонду, який діятиме в рамках міжнародного компенсаційного механізму. В подальшому такі кошти будуть спрямовані на компенсацію шкоди, спричиненої збройною агресією.

«Ми вдячні Естонії за підтримку, розуміння ситуації і готовність діяти рішуче. Ми очікуємо, що створене юридичне підґрунтя дозволить здійснити законну конфіскацію російських активів і надихне уряди інших іноземних держав зробити те саме – запровадити в себе правові механізми конфіскації, щоб передати російські активи до спеціального компенсаційного фонду. І саме за рахунок таких переданих до компенсаційного фонду коштів буде відшкодовано шкоду, спричинену збройною агресією проти України», – наголосила Ірина Мудра.