17-03-202309:29

Ірина Мудра: Швейцарія стає на бік справедливості

Заступниця Міністра юстиції України Ірина Мудра відвідала Швейцарію та Ліхтеншейн і зазначила, що найбільш нейтральні країни світу стають на бік справедливості.

"Сьогодні провели перемовини з нашими швейцарськими партнерами щодо Міжнародного трибуналу та Міжнародного компенсаційного механізму. Безкарності не має бути місця!" - підкреслила заступниця Міністра.

Під час перемовин із міжнародними партнерами вона наголосила на тому, наскільки важливо здійснити покарання країни-агресора та отримати відшкодування збитків за рахунок закордонних активів рф.

За словами Ірини Мудрої, Швейцарія в цьому питанні може нам допомогти - за різними підрахунками в країні близько $8 млрд. заморожених активів.

"Ми працюємо над тим, щоб країна долучилася до створення Реєстру збитків, компенсаційної комісії та впровадила законодавство, щодо конфіскації резервів центробанку рф в швейцарських банках. Фінального рішення ще не має, але сподіваємось, що перемовини з Директором Федерального відомства юстиції Швейцарії Міхаелем Шьолем сприятимуть новим результатам. Надає оптимізму, що Швейцарія, незважаючи на нейтралітет, підтримала економічні обмеження Євросоюзу щодо рф", - зазначила заступниця Міністра.

Також Ірина Мудра відвідала Ліхтенштейн і зазначила, що "ця країна має значні активи росіян, які варто конфіскувати заради відшкодування збитків українцям. Працюємо над цим. І не забуваємо, що і Австрія сьогодні офіційно підтримала Трибунал. Це значить, що союзників справедливості більшає", - повідомила заступниця Міністра юстиції.