14-01-201911:07

Ірина Садовська: понад півтисячі сімейних пар у 2018 році скористались послугою від Мінюсту - ювілейні шлюбні річниці

У 2018 році відділами державної реєстрації актів цивільного стану проведено 549 обрядів ювілейних весіль, в той час як у 2017 році було проведено лише 37 таких обрядів. Про це повідомила заступник Міністра юстиції України з питань державної реєстрації Ірина Садовська.

Задля збереження сімейних цінностей у 2018 року Міністерством юстиції України було активізовано роботу щодо запровадження послуги з проведення обрядів ювілеїв весілля, які є одними із найважливіших та значущих подій у житті подружжя.

«Ця послуга надається відділами державної реєстрації актів цивільного стану по всій Україні і її може замовити будь яка особа, хтось з сімейної пари, їх родичі або друзі. Хочу зауважити, що це не залежить від кількості років спільного подружнього життя. Замовляють  як для пар, які прожили разом і 50 років і коли сімейна пара прожила один рік»,  - повідомила Ірина Садовська.

За короткий час ми бачимо, що така послуга користується попитом в українців. Відповідну заяву на проведення такого обряду необхідно подати в     будь-якому відділі державної реєстрації актів цивільного стану. Також можна скористатися послугою щодо попереднього запису на прийом через веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», завдяки якій заявників приймуть у зручний час без черг. 

«У нас є області-рекордсмени по замовленню такої послуги від Міністерства юстиції. Зокрема, це – Київська, Луганська та Полтавська області. Інститут сім’ї для нас, українців, дуже важливий. Приємно, що люди дарують один одному приємні спогади», - додала заступник Міністра юстиції України з питань державної реєстрації.